MEIE SÜNDMUSED

JUTUPEATUSE AVAMINE

Üle Eestimaa on välja valitud ning mälestustahvliga märgistatud sada paika, millel on pajatada mõni huvitav lugu. Kehtna on üks neist kohtadest, kus teha peatus...jutupeatus.
Täna, 12. juunil, kui kohalikus koolis saadeti õpilased suvepuhkusele, toimus raamatukogu juures JutuPeatuse avamine. Saime meie vaevalt oma sündmust sisse juhatama hakata, kui nägime - õuel ratsamees ja täitsa Rummu Jüri sarnane! Tuli temagi meie sekka, sest on ju tema see mees, kelle tegemistest Raplamaa kirjanik Andres Ehin "Rummu Jüri mälestused" raamatuks kokku kirjutas.
Kandletüdrukud Kehtna Kunstide Koolist esitasid koos juhendaja Kätlin Langiga toredaid pillilugusid. Kohalesaabunud said rohkem teada JutuPeatuse projektist, põhjaliku ülevaate Rummu Jürist andis kohalik kodulootundja Heik Past.  Ly Ehin oli kohal, jagamas meenutusi ajast, kui Andres Ehini lood Rummu Jürist kirja pandud said ning raamatuks sündisid.
Koos Kehtna vallavalitsuse esindaja, Kristiine Vahtramäega, mälestustahvlilt katte eemaldanud, läks Rummu Jüri peagi oma teed. Teistel aga oli põhjust suunduda raamatukokku - siin sai uurida Rummu Jüri elu ja toimetamisi kajastavat väljapanekut ning kohvilaua taga jätkus juttu kauemaks. 
Raamatukogu rahvas tänab kõiki osalisi, kes sündmuse kordaminekuks oma abistava käe ulatasid.
Leidkem mööda suvist Eestimaad rännates üles ka teised jutupeatused. Terve Eestimaa on põnevaid lugusid täis!
~ ¤=¤ ~


VIETNAMI REISIMULJEID
PAJATAS MALLE PERAMETS


On kevadine koolivaheaeg ning vaiksem periood ka raamatukogus. 24. aprillil kell 16.30 kogunesid raamatukokku aga kõik need, kellel oli huvi kuulda järjekordseid reisimuljeid. Ütles ju Malle Peramets oma Iisraeli reisimuljete pajatamise korral välja selle, et tema järgmine reisisiht on Vietnam. Nii see läkski! Selle aasta kevadel viibis Malle üle kahe nädala kauges ja eksootilises Vietnamis. Ja nagu varasematelgi kordadel, oli võõrsil käinu lahkel meelel nõus oma reisimuljeid huvilistega jagama. Piltide taustaks saime kuulda Mallele omasel humoorikal moel jagatud selgitusi Vietnami ja vietnamlaste kohta. Kohaletulnud said maitsta ka reisilt kaasatoodud teed.
Toredate pajatuste eest kinkis raamatukogu Mallele gloobuse. Et vaadaku üle ning märkigu kohad, kus juba käidud ja mis maailmas veel nägemata on. Ühe osaleja sõnad reisimuljete pajatajale: „Nagu oleks ise käinud!“ võtab otse ja hästi kokku selle mõtte, miks soovime tulevikuski reisimuljete pajatamise õhtuid 
korraldada. Muuseas – Malle järgmine reisisiht on juba teada!;-) Jääme huviga ootama. 


~¤:¤~

KÜLAS KÄIS LOODUSTERAPEUT JA
LOODUSLIKE SALVIDE VALMISTAJA ENE LAUR


On Euroopa kultuuripärandiaasta. Natuke sõnaseletust:
pärandkultuuri all mõistetakse objekte, nähtusi ja kultuuriruume, mida hinnatakse neile omistatud ajaloolise, teadusliku, kunstilise, sotsiaalse, tehnoloogilise, usundilise ja muude väärtuste tõttu. See mõiste hõlmab endas nii materiaalset (käega katsutavat) kui ka vaimset pärandit. Pärandit tajutakse paikkondliku, etnilise, religioosse või muu identiteedi osana ning soovitakse seetõttu järgnevatele põlvkondadele edasi anda ehk pärandada. (allikas). 
Kuna kultuuripärand on nii rikkalik ja mitmetahuline, mõtlesime valgustada üht osa kultuuripärandis - nimelt pärimusmeditsiini. Selleks kutsusime külla loodusterapeudi Ene Lauri, kes oli lahkelt nõus rääkima oma tegemistest ning jagama esiemade tarkusi ja iseenda tähelepanekuid. Selle tegusa naise puhul kehtib tõesti ütlemine: kes teeb, see jõuab!  Töötab ju zooinseneri ja pedagoogiharidusega Ene Laur nii Kehtna Põhikoolis kui Juuru Eduard Vilde Koolis, on Polgu talu perenaine ja mesinik, tegutseb koos abikaasaga ENEKUN OÜ nime all, valmistades looduslikest toorainetest kehaõlisid-koorijaid, kreeme ja salve, mis sisaldavad lisaks kõigele muule heale ka mett ja muud mesilaste poolt valmistatut. Ta osaleb laatadel, peab loenguid ja viib läbi koolitusi. Ene on ennast täiendanud Krautmani Massaaži- ja Terviseakadeemias Eesti pärimusmeditsiini erialal ning omab loodusterapeudi kutsetunnistust. Enda kohta ütleb Ene nõnda: "Olen alati huvitunud loodusravist ja inimeste aitamisest võimalikult maalähedaste meetoditega".
Ene oskab väga huvitavalt rääkida pärimusmeditsiinist, apiteraapiast, loodusest ja abist, mida loodus inimesele pakkuda saab, oskaks inimene seda ainult vastu võtta. Kohaletulnud said Ene valmistatud kreeme-salve uudistada ja soovi korral endalegi osta. Üks asi on kodulehelt salvipurgikeste kohta teavet lugeda, teine asi on tegija enda käest üksikasjalisi selgitusi saada ning ideid ammutada, et edaspidi looduses võibolla lahtisemate silmadega ringi käia.
Aitäh Enele, kes oma rohkete tegemiste kõrvalt leidis aega ja tahtmist veeta üks tore õhtupoolik raamatukogus.


                                                                ~¤):(¤ ~

LASTEGA KOHTUS KUNSTNIK MADE PALBAT


Vastlapäeval ja ühtlasi sõbrapäeva-eelsel päeval oli raamatukogul heameel vastu võtta oma sõpru. Lasteaia „Siller“ vanimad, Lepatriinu rühma lapsed käisid koos õpetajatega tutvumas Made Balbati lasteraamatuillustratsioonide näitusega ja kohtusid kunstnikuga. Koos vaadati kõik pildid üle, kuulati kunstnikku, vesteldi joonistamisest,  raamatutest, muinasjuttudest  ja päris elust, vaba aja tegevustest, loomadest, valiti oma lemmikpildid ja –tegelased. Lõpuks kuulati ühiselt Enno Reppo kirjutatud ja  Made Balbati poolt illustreeritud toredat lasteraamatut „Sabaotsakesed“.  Sinna juurde näitas kunstnik teksti juurde sobivaid pilte.
Mänguhuvilised Lepatriinud said Made Balbatilt kaasa kaks toredat koolieelikutele mõeldud kaardimängukomplekti „Rongijuht Pelle“ ja „Kapten Pelle“.  Kunstnikule jäi kohtumist meenutama  laste kingitud joonistus.


~)x(~

SUUR EESTI AJALOO PUSLE KOOS!

Eesti Vabariigi sajas sünnipäev on kohe varsti käes.
Raamatukogus ootas sel puhul kokkupanemist Eesti ajalooteemalise
pusle tuhat tükikest. Kutsusime õpilasi üles seda üheskoos tegema
Nii käisidki lapsed vahetundide ajal ja peale koolipäeva lõppu pilti
kokku panemas - nüüd on see valmis!
Tublid tegijad olid:
Georg, Kaspar, Liisa, Lisanne, Eneli, Samuel, Marit, Emilie, Eliise, Laura, Krislin, Dagne, Triine, Kaisa ja Karoliina
(kõiki koos kahjuks pildile ei saanud).

AITÄH!

Foto: Kersti Mäevälja

~ ¤)(¤ ~


MADE BALBATI ILLUSTRATSIOONIDE
NÄITUSE AVAMINE


~)0(~

IISRAELI REISIMULJEID
PAJATAS MALLE PERAMETSAlanud on uus aasta koos uute ootuste ja lootustega. Ees ootavad uued raamatud ja uued sündmused. Mõnda asja on aga hea vanast aastast uude kaasa võtta - näiteks reisimuljete jagamise kommet. Malle Peramets käis eelmise aasta oktoobrikuus Iisraelis ning ta oli jällegi lahkelt nõus rahvaga oma muljeid jagama. Tänasel kargel talvepäeval oli mõnusaks kontrastiks viibida pooleteise tunni pikkuse reisivideo vahenduse kaugel ja soojal maal - Iisraelis. Video ja reisipiltide vaatamisel tekkinud küsimused said Malle poolt vastatud, kes soovis kauge maa kohta rohkem teada saada, laenutas vastavaid raamatuid. Kuna Malle ei teinud sellest saladust, et tema järgmine reisisiht on Vietnam, siis soojendame lootust, et saame ka sellest maast ühel päeval Malle vahendusel üht-teist kuulda ja näha. Kui on rääkijaid, küll leidub ka kuulajaid. Aitäh kõigile kohaletulnutele!

~)X(~


JÕULUJUTTUDE AEG


Saabumas on jõulud ning just õige aeg lugeda ning kuulata jõulujutte. Seda me eile, 20. detsembril raamatukogus tegimegi. Jõuluteemalisi jutte lugesid algklasside õpilastele ette põhikooli direktor Liivi Siim, eesti keele ja kirjanduse õpetaja Kirsti Villard ning meie, raamatukogutöötajad. 
Oli tore üheskoos lastega jõuluaega jõuda!

~)O(~


Näituse "VÄIKESED SÕBRAD" avamine


Näituse VÄIKESED SÕBRAD avamise puhul oli väga sobiv kutsuda kohale raamatukogu väikesed sõbrad ehk siis mudilased Kehtna lasteaiast "Siller". Vahvate nukkude looja Helerin rääkis lastele kaisuloomadest, mis on heegeldatud amigurumi tehnikas.  Kes soovib keerulise nimega tehnika kohta rohkem teada saada, võib raamatust täpsemalt järele uurida ning ise heegeldamist proovida. Helerini enda, tema tööde ja tegemiste kohta saab lugeda käesoleva aasta Raplamaa Sõnumite 22. veebruari numbris olevast mahukast artiklist.
Tulge raamatukokku näitust vaatama ja oma käsitöödeks ideid ammutama!

~)I(~

HIINA REISIMULJEID
PAJATAS REELIKA LAES

Fotod Reelika fotokogust
Küll on tore, kui inimesed, kes kodunt kaugele käinud, on lahkelt nõus oma reisimuljeid ka teistega jagama. 25. oktoobri õhtupoolikul oli meie külaliseks Reelika Laes. Igapäevaselt on tema tööks õpetada lastele ja noortele ajalugu ja kirjandust, vahel ka eesti keelt. Aga huvisid on Reelikal palju - ajaloo, kirjanduse ja spordi kõrval kindlasti reisimine. Reisimise kirg on viinud teda kahekümne viide eri riiki, viimati külastas ta kauget ning eksootilist Hiinamaad. Kuna Reelika on väga mitmekülgsete huvidega, teadmiste pagas on suur ning silmaring lai,  oli tema esitlust väga huvitav kuulata. Ekraanil vahelduvatele kaadritele taustaks rääkis Reelika palju fakte ja seikasid Hiina ajaloo, eluolu, looduse, kommete ning toidu kohta. Samuti vastas esineja meelsasti kuulajate küsimustele. Oli võimalus uurida kaasa toodud hiina raha, ajalehte, muuseumipileteid - kõik teistmoodi on ju nii põnev.
Aitäh Reelikale aja eest, mida tal töö ja hobide kõrvalt eriti "üle" ei jää. Ning aitäh vahva Hiina-reisi eest, mille saime läbi teha odavalt ja lihtsalt - raamatukogu toolidelt tõusmata :-)
Uute reisideni!


                           =~=   :   =~=   :   =~=

ÕPITUBA "VANA PABERI UUS ELU"


Lisaks raamatukogupäevadele on käimas ka TÕN-i ehk täiskasvanud õppija nädal. Otsustasime meiegi midagi uut õppida. Selleks kutsusime Raplast NOBIINA toast kohale Eda, kelle juhendamisel saime mõtteid ja oskusi, kuidas kasutada ära vana paberit, anda sellele uus elu ning valmistada paberist näiteks jõulukaunistusi. Tore oli see, et kohale tuli palju huvilisi, lastest täiskasvanuteni. Rõõmu tundsid loodetavasti kõik - juhendaja õpetamisest ning kohaletulnud õppimisest.  

 ~)(~ : ~)(~ : ~)(~ 


RAAMATUKOGUPÄEVAD

ETTELUGEMISE PÄEV


Nagu ikka oktoobrikuu lõpus, tähistatakse kõikjal Eestimaal raamatukogupäevi. Need saavad hoo sisse ettelugemise päevaga 20. oktoobril.
Lähtuvalt raamatukogupäevade motost - kohtume raamatukogus, saidki raamatukogus kokku nii ettelugejad, lood kui kuulajad. Külas käisid lapsed Kehtna lasteaiast „Siller“ ning Kehtna põhikooli õpilased. Väikestele lastele esines Pille Matt, kes tutvustas oma uut raamatut „Väike Villem“ ning kaasa võetud nukkusid, kes on tegelasteks tema vastvalminud lasteraamatus. Pille luges ette juttu juba oma järgmisest, veel ilmumata raamatust ning õpetas lastele, kuidas teha valgest paberilehest omale väike Villem. Üheskoos õpiti selgeks Villemi hea tuju mäng.
Algklasside õpilastele lugesid lugusid ette kooli direktor Liivi Siim ning üheksanda klassi õpilased Griseldis, Eneli ja Samuel. Kõigile neile suur tänu toredate lugude eest!

PILDID


“On vaid hetk”

Raamatukogupäevadele pani oktoobrikuu viimasel päeval punkti teatri Sõna ja Tants  etendus “On vaid hetk”, millest said osa  algklassilapsed ja vanima rühma lasteaiamudilased.
Teater Sõna ja Tants loojal  Ivar Lettil on unikaalne oskus oma publikuga vahetult ning tundlikult suhelda. Tema etendused on muusikaliselt, tantsuliselt ja pidevalt kuulajaga-vaatajaga kontaktis olev viis rääkida teemadel, mida tihti välditakse.
“On vaid hetk” keskendus hetkele. Läbi väikese poisi unenäo, mis rääkis ühepäevaliblikast, pani etendus nii väikesed kui suured vaatajad leidma ja nautima hetki oma elus kui ka putukate ja loomade maailmas ning neist rõõmu tundma.  Etendus  rääkis sellest, kui tähtis on nautida seda, mis sul praegu on ning mitte muretseda homse pärast. Iga päev kingib elu meile uue kogemuse, uue emotsiooni.  Iga hetk on eriline ja kordumatu, me õpime pidevalt ja sellepärast ei saa me väita, et teame kõike. Kurbadest hetkedest aitab üle saada teadmine eluringi jätkumisest. 

Oli tõeliselt kaunis hetk Sõna ja Tants teatriga…

   ¤)(¤   ¤)(¤  ¤)(¤


KRISTIINE VAHTRAMÄE
näitus "TASSID"12. oktoobril sai pidulikult sisse juhatatud uus näitus. Näitusevitriinid on täis logodega tasse, mis kõik on leidnud tee Kristiine Vahtramäe juurde.Ta ise ütleb nõnda: "Tihti kingitakse mulle peale koolitust mõni meene, maiustus või lillekimp. Käesolevale näitusele olen oma kappidest ja sahtlitest välja otsinud ja kõigile uudistamiseks toonud tassid, mis on mulle aastate jooksul kingitud. Lisaks veel mõned näidised erinevatest kingitustest."
Pikemalt saab tasside omaniku kohta lugeda SIIT

~ * ~ *  ~


EVE VETEMAA NAHKEHISTÖÖDE NÄITUSE
PIDULIK LÕPETAMINE


Fotol Eve Vetemaa foto autor: Elve Smitt 
Kehtna raamatukogus oli päris pikka aega võimalus imetleda Eve Vetemaa tehtud nahkehistöid. Kiidusõnu jätkus väga paljudel külastajatel. Sõideti ka ekstra kohale, et näitust vaadata.
9. oktoobril tegime näitusele piduliku lõpetamise, koos autori ja huvilistega. Eve Vetemaa rääkis oma elust, loomingust, kunstist, raamatutest ja paljust muust. Oli huvitav ja hubane koosolemine. 

~ + ~

SUVEST JA LUGEMISEST
ehk
"SUVERAAMAT 2017"Tibusid loetakse kokku sügisel – suvelugejaid samuti. Sügise saabumise päeval, 22. septembril kell 15.00 kogunes Kehtna Kutsehariduskeskuse saali ligi kakssada last – neid kõiki ühendab huvi raamatute ja lugemise vastu. Toimus Rapla maakonna raamatukogude suveprogrammi „Suveraamat 2017“ lõpupidu, kus tunnustati tublimatest tublimaid lugejaid. Peo juhatas sisse Lotte. Esinesid Rapla tantsuklubi Mustang peotantsijad ning noored tasakaalukunstnikud, akrobaadid ja žonglöörid tsirkusestuudiost Folie. Kuna tegemist on maakondliku projektiga, siis tunnustaski Rapla Keskraamatukogu esindaja kõigepealt maakonna parimaid, kelle hulka pääsesid sel korral ka kolm Kehtna raamatukogu suvelugejat - Merilin Roopärg, Kevin Kozlov ning Keitlin Roopärg. Seejärel jagasid maakonna raamatukogude töötajad tänukirju ja meeneid oma piirkonna agaramatele lugejatele. Tehti Lottega pilte ning söödi üheskoos torti.

Suveraamatu programmist võttis sel aastal osa 486 last. Meie vallas oli osavõtjaid 36. Agaramalt lugesid raamatuid algklasside õpilased. Paljud lapsed osalesid juba mitmendat korda
Raamatukogutöötajatele teeb suurt rõõmu, kui lapsed leiavad tee raamatute juurde ka suvel. Võib-olla mängis oma osa üsna jahedate ilmadega suvi, igatahes lapsed lugesid tõesti palju, nii raamatuid koju laenutades kui ka raamatukogus kohapeal. Kolme suvekuuga sai raamatukogus olev lugemise puu kenasti lehti täis ning arvamustest kirju, sest nagu eelnevatelgi aastatel, andsid lapsed läbiloetud raamatu kohta tagasisidet ning hinnangu, kas ja miks raamat meeldis või ei meeldinud.

Kehtna raamatukogu 2017. aasta tublimad suvelugejad olid:
Merilin Roopärg, Kevin Kozlov, Keitlin Roopärg, Janely Meltsas, Lisanne Tammaru, Laura Kase, Maribel Uurmann, Marie Heinmets, Sander Falilejev, SandraLiis Uutmann, Katriine Kiara Roosi, Emily Ladoga, Anni Kangrumägi, Triine Puur, Adele Zubov, Kertu Orav, Ruuben Joonatan Roosi, Enely Kangrumägi, Georg Kase, Eneli Umbsaar – nemad  said kutse osaleda lõpupeol. Suvelugemise projektis osalesid ka Lisett Männa, Saskia Kranach, Gregor Kase ning Lauri Laam, kuid tagasihoidlikult.

Kehtna raamatukogu tänab kõiki suuri ja väikseid osalenud raamatusõpru, samuti häid abilisi Kehtna Kutsehariduskeskusest, tänu kellele suur pidu teoks sai. Eraldi tahaksime tänada osavate näppude ja lennukate ideedega Reilikat, kes muutis peosaali just selliseks, nagu see peopäeval oli.

"Suveraamat 2017" lõpupeo PILDID (pildistas Ingrid Teder)


                                                           ~~~ : ~~~

FOTOKONKURSI "LOETUD HETKED"
AVAMINE


23. mail toimus meie raamatukogus rändnäituse "Loetud hetked" avamine. Tervituseks kõlas mudilaste esituses imearmas laul "Pesapuu", pillil saatis lapsi muusikaõpetaja Lea. Külalised said infot fotonäituse saamisloo kohta ning võimaluse hääletada oma lemmikfoto poolt. Mööda Eestimaad rändav näitus peatub Kehtna raamatukogus kuni 22. juunini.

                                  :)~(:           :)~(:           :)~(:

TEEMANÄITUSE "LUIGED" AVAMINE


3. mai hommikupoolikul sai Kehtna raamatukogu muusikat täis! Et avada pidulikult luikede näitus, oli kollektsiooni omanik Ene Kangur võtnud meile kõigile üllatuseks kaasa ka pilli ja sõbranna Marvi, kellega üheskoos lasti oma rõõmsameelsetel häältel kõlada. Ene rääkis kogumiskirest, muusikast oma elus ning paljust muustki. Kokkutulnute seas juhtus olema mitmeid ammuseid tuttavaid ning jututeemadest puudust ei tulnud. Teada-tuntud lauluviisid panid kuulajatel meeled uitama ning jalad rütmi kaasa lööma. Päikeseline hommik koos päikeseliste esinejatega andis tugeva positiivse laengu. Aitäh neile selle eest!Teemanäitust "Luiged" saab Kehtna raamatukogus vaadata terve maikuu.

~ < ¤ > ~


SRI LANKA REISIMULJEID
PAJATAS MALLE PERAMETS


11. aprilli pärastlõunal kogunes raamatukokku seltskond huvilisi, kes olid tulnud osa saama Malle Perametsa reisist Sri Lankale. Kui ise igasse maailmanurka ei jõua, siis on ju tore kuulata reisilkäinu muljeid kaugetest paikadest ning reisil juhtunud seiklustest. Seda enam, kui juttu ilmestavad kaunid kaadrid ning jutustaja ise on sõnaosav ja hea huumorimeelega inimene. Soovijad said maitsta ka reisilt kaasa toodud tseiloni teed.
Tundus, et naljakuusse suurepäraselt sobiv lustakalt edastatud reisikogemus meeldis kõigile. Suured tänud kohaletulnutele ja muidugi Mallele, kes oli lahkelt nõus oma reisimuljeid ka teistega jagama!

                                  ~¤~        ~¤~        ~¤~

TÄHISTASIME EMAKEELEPÄEVA

On kenaks tavaks saanud, et lasteaiarühmad leiavad aegajalt põhjuse ja tee raamatukokku. 14. märts on emakeelepäev. Sellel puhul külastasid eile raamatukogu Kehtna lasteaia lapsed Saialille, Kullerkupu ning Võilille rühmast. Maie rääkis mudilastele emakeelest, emakeelepäevast ning selle päeva tähistamisest 

Täna olid raamatukogus külas Lepatriinu ja Karikakra rühma lapsed. Kuulasime üheskoos imeilusat laulu "Emakeel". Lapsed said Marikalt teadmisi emakeelepäeva kohta ning tema juhendamisel mängiti vahvat sõnamängu. Tiina luges lastele raamatust "Okkakese lood" juttu. Poisid-tüdrukud said aega ka raamatukogus rahulikult ringi vaadata ning raamatuid sirvida. Oli tore kokkusaamine. Jääme ootama uusi kohtumisi!


SUUR SUU
Kalle Muuli

Lapse suhu mahub kõik:
kommid, kook ja tordilõik.
Headeks naabriteks seal on
nakkav naer ja jäme jonn.
Ruumi jääb neist ülegi,
sest et suhu üleni
igal lapsel mahub veel
hambarivi ja kaks keelt - 
oma keel ja emakeel.

~oo~oo~


KÜLAS KÄIS AIDI VALLIK 

17. novembril külastas emakeele- ja kirjanduse õpetaja Eva Pedaja kutsel Kehtna kooli kirjanik Aidi Vallik. Temaga oli kaasas ka Ott Vallik, kes on illustraator ja karikaturist ning muusik. Aidi ja Oti koostöös on valminud hulk toredaid lasteraamatuid, mida Aidi Vallik publikule ka näitas.
Suurema populaarsuse kirjanikuna saavutas ta 2001. aastal, mil ilmus esimene noorsoojutustus „Kuidas elad, Ann?”, mis võitis kohe peaauhinna noorsoojutuvõistlusel.
Ainest Anni-lugudeks andis aeg, mil Aidi Vallik töötas õpetajana Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumis. Külaline rääkis ka sellest, millist pahameelt see raamat ilmumise järel lapsevanemates ja õpetajateski tekitas, kuna väga paljud leidsid, et on teemasid, millest ei sobi avalikult rääkida ja tehtud vigu avalikkuse ette tuua. Vaatamata selle ilmusid raamatule ka järjed - „Mis teha, Ann?” (2002) ning „Mis sinuga juhtus, Ann?” (2007). Kas IV osa ka tuleb või mitte, ei julgenud autor lubada. Kunagi on käsikirjaga algust tehtud.
Vallik rääkis ka eriti põnevatest ja eriskummalistest ametitest, mida tal on tulnud täita, kõneles  noorematele lastele kirjutatud erinevatest raamatutest (fantaasialood, realistlikud loomalood, köitvad lasteluuletused), telesarjadest, milledele ta kaastööd teeb ("Saladused", „Suletud uste taga“) ning maakodust, elust maal ja muustki veel.
Kuulajad 6.-9. klassidest olid väga tähelepanelikud ning külalise räägitu oli huvitav nii neidudele kui noormeestele.

~ < : > ~


MARKO KALDUR ja VALGE TÄHEKIIR

Kehtna kooli 3. ja 4. klasside õpilastele käis külaline Ida-Virumaalt tutvustamas oma raamatut „Valge Tähekiire seiklused“ ja samojeedi koeri üldiselt.
Ajakirjanik ja reisimees Marko Kaldur on õppinud ajakirjandust ning turismi- ja hotelliettevõtlust. Ta on rännanud läbi Eestimaa ja avaldanud mitmeid raamatuid vaatamisväärsetest piirkondadest ning põnevatest paikadest, koostanud reisijuhte, viibinud mitmetel pikkadel Siberi ja Kaukaasia ekspeditsioonidel. Külaline rõhutas, et lapsed ikka rohkem looduses liiguksid, asju märkaksid ja ümbrust hoiaksid.
2013. aastal ilmunud  raamat pajatab lastele ja koerasõpradele, kuidas lumivalge samojeedi koer Tähekiir mööda Eestit ringi rändab ning millised seiklused ja elamused talle osaks saavad. Samojeedi koera peetakse maailma üheks ürgsemaks koeratõuks. Tõug pärineb Siberi heledakarvalistest kelgu- ja jahikoertest. Teistest kelgukoertest (alaska malamuudid ja siberi huskyd) on ta koheva kasuka ja muidugi valge värvuse tõttu kergesti äratuntav.
Õpilased olid raamatuga põhjalikult tutvunud. Küsimusi oli tõesti palju ja kõik väga asjalikud.
Kohtumise lõppedes sai igaüks oma käega sõbralikku, rahulikku ja seltsiva iseloomuga koera patsutada ning pilti teha. Muidugi on nüüd, pärast kohtumist, raamatut lugeda soovijaid tunduvalt rohkem.  Võib ainult oletada, kui suur osa lastest oma koju  just niisugust nunnut koera soovib.
~)):((~

TUNNUSTAMINE

11. november, kui Kehtna koolis tähistati isadepäeva, oli ühtlasi raamatuteemaline päev. Kuna on Astrid Lindgreni sünnipäevakuu, oli koolis välja pandud vastav näitus, peeti raamatulaata ning direktori kabinet oli kujundatud lugemispesaks. Koduvalla aabitsat tutvustasid autorid Mai Pärt, Sille Valinu ning peategelane Päikeriin. Kogu koolipere oli koos küllatulnud vanemate ning vanavanematega kutsutud kaasa elama tublimate lugejate tunnustamisele. Tuletasime meelde suve, lugemist ning kõiki suvelugemise projektis osalejaid tänasime spetsiaalselt selleks ürituseks kujundatud järjehoidjaga ning kirjandusteemalise helkuriga, et vahvad suvelugejad ikka ka edaspidi teiste seast välja paistaksid. Tubli lugeja oskab raamatust loetut ka mõista ja saadud teadmisi kasutada, ta laenutab raamatu, loeb selle korralikult läbi, tagastab õigeaegselt või pikendab tähtaega. Ta on korralik ja hoiab raamatut. Tublidest tublimad 2016 valiti välja õpetajate ja raamatukogutöötajate poolt ning nemadki said tunnustatud tänukirja ning järjehoidjaga, et ikka oleks, millega loetaval järge hoida.
Kõik tunnustatud said üllatuskülaliselt Pipilt tugeva käepigistuse ja kiidusõnad. Tänatud said ka algklassiõpetajad Ulvi, Ragne, Ülle, Airi ja emakeele ning kirjanduse õpetaja Eeva.  
Pipi pani kogu saalitäie virgutusvõimlemist tegema ning mängima ja sisustas esinemiste vahelised pausid.  Õpilased laulsid õpetaja Lea juhendamisel algul aabitsast ja raamatust, õpetaja Eva oli valinud õpilased lugema raamatu palvet ning luuletust lugemisest. Võimsalt kõlasid lõpulaulud vanemate ja kogu seltskonna tervituseks.  Ürituse lõppedes sai Pipi valikul ja loosi tahtel ennustusvõistluse võitjaks ja kommikoti omanikuks Sandra 2. klassist. Tema oli üks neist, kes arvasid õigesti ära raamatupäeva üllatuskülalise.
Lisaks tublidele suvelugejatele, kelle nimed said nimetatud nii raamatukogu blogis, kooli kodulehel kui ka ajalehes Valla Vaatleja, olid tublid lugejad veel: 
Mart Mihkel Makko, Ragne Mikko, Lisanne Tammaru, Markus Sammel,  Kaspar Oks, Laura Koit, Saskia Kranach, Hugo Särev, May Heleen Laun, Liisa Kukk, Kreta Liis Reino, Ingel Iiris Kaer, Marili Palasse, ja Katrin Silde.pildistas Merike Saar
Lugeda on popp. Lugeda on hea! :-)
Täname siinkohal järjehoidja kujundajat Seily Sõgel-Raidi väga hea koostöö eest!
~ ¤ ~   ~ ¤ ~   ~ ¤ ~


ETTELUGEMISPÄEVA TÄHISTAMINEKätte on jõudnud järjekordsed raamatukogupäevad. Ettelugemispäeva tähistamiseks kutsusime raamatukokku külla lapsed Kehtna lasteaiast "Siller". Mai Pärt luges lastele ette lugusid enda kirjutatud raamatust "Koduvalla aabits". Lapsed said kuulda ka mereteemalisi muinasjutte, sest kestab ju merekultuuriaasta. Üheskoos õpiti selgeks ka kaks vahvat liikumismängu.

¤   :   ¤   :   ¤


KÜLAS KÄIS CONTRA

18. oktoobri pärastlõunal oli Kehtna raamatukogu publikust pungil. Tore, et nii palju rahvast leidis tahtmist ja aega tulla Contrat kuulama ja kaema. Lisaks paljudele täiskasvanutele oli kohal ka suur hulk kooliõpilasi. Nemad ilmselt saidki esinejat kuulates rohkem naeru kihistada, muiata ka seal, kus vanema generatsiooni esindajad natuke kulmu kortsutasid. Loome- ja spordijutu vahele esitas külaline nii enda loodud kui ka läti keelest tõlgitud luulet.

)0(   ~   )0(   ~   )0(  


SUVELUGEMISEST


Suvest on saanud sügis ja suvelugemine selleks aastaks lõppenud. Juba kolmandat korda toimus Rapla maakonna ühine raamatukogude suveprogramm „Suveraamat“. Lugema olid oodatud kõik lapsed 1.-9. klassini. Raamatukogutöötajate koostatud nimekirjade alusel said programmis osalejad raamatuid laenutada, loetule tagasiside vormis mõne kommentaari  ning hinnangugi anda – kas raamat meeldis väga, ei meeldinud üldse või jäi kuhugi sinna vahepeale. Raamatukogus võib näha „suvelugemise puud“, mis suvekuude jooksul aina rohkem lehte läks, sest iga loetud raamatuga lisandus puule lehekesi juurde.

Rapla maakonnas kokku osales sel suvel programmis 395 last. Tore on see, et suvelugemisest osavõtjate arv on kolme aasta jooksul suurenenud meilgi. Ilmselt motiveerib lapsi programmis osalema seegi asjaolu, et sügisel korraldatakse tublidele lugejatele lõpupidu – seal antakse  parimatele auhinnad, nauditakse üllatuskülalisi ja süüakse üheskoos torti. 23. septembril Kohila Gümnaasiumis toimunud "Suveraamat 2016" lõpupeol laulis ja jagas autogramme Grete Paia. Mustkunstnik Fred-Erik Johanson esines hoogsa programmiga täis imelisi illusioone, ohtlikke trikke ja treenitud käteosavust. Ei puudunud tuvid ega valge jäneski.

Kehtna raamatukogu tublimatest suvelugejatest said võimaluse osaleda lõpupeol: Laura Kase, Johannes Karilaid, Enely Kangrumägi, Marie Heinmets, Adele Zubov, Eliise Markus, Georg Kase, Keidi-Kaisa Liik, Anni Kangrumägi, Agnes Markus ,Dominik Ian Morozov. Meie raamatukogus oli suvelugejaid kokku 16, loetud raamatutele anti hinnangud 118 korral. Kõige enam loeti sel suvel “Risto Räppari” lugusid, “Ühe äpardi päeviku” sarja, “Postiljon ja kanad”, “Sonja ja kass”, “Operatsioon “Bernie välja!””, “Luuseri päevikud”, “Kartmatu teadushiir Nero” ja “Kui me olime maailmas üksi”.
Järgmist suve ja suvelugemist oodates ei maksa unustada, et raamatud Kehtna raamatukogus ootavad lugejaid aastaringselt! Nii et mõnusat aega raamatute seltsis ka sügis-talviseks ajaks!   

Pilte "Suveraamat 2016" peost saab vaadata Rapla Keskraamatukogu kodulehe lastelehelt. Pildistas Ingrid Teder.

                                  

~)):((~


KODUVALLA AABITS


30. augustil esitleti Kehtna Kunstide Kooli saalis äsja trükivalgust näinud koduvalla aabitsat. Raamatu koostajaks on Kehtna lasteaiaõpetaja Mai Pärt, pildid joonistas Sille Valinu. Aabitsasse on koondatud aastate jooksul kogutud materjal, mis käsitleb Kehtna valla kõiki piirkondi ja valla asutusi. Pärimustele lisaks on raamatus ka vanavanemate meenutused ja palju vahvaid illustratsioone. Aabitsa koostaja Mai kinkis kaks aabitsat ka meie raamatukogule, nii et kellel huvi, tulge ja tutvuge kohapeal nii raamatuga kui ka raamatu abil meie koduvallaga. Aabitsat on võimalik raamatukogus soovi korral osta.

13. septembril tutvustas Mai Pärt koduvalla aabitsat Kehtna Põhikooli 1. klasside õpilastele.***  "  ***

RAPLA MAAKONNA RAAMATUKOGUTÖÖTAJATE ÕPPEREIS  LEEDU VABARIIKI


23. -26. augustini käisid Rapla maakonna raamatukogutöötajad õppereisil Leedus. Külastati sealseid raamatukogusid ning tutvuti Vilniuse vanalinnaga. Käidi Palangas ning Kura säärel. Pildimaterjali õppereisist saab vaata SIIN.

~ < : > ~


TEATER! TEATER! TEATER!

Täna etendus Kehtna raamatukogus Soome teatritrupi Vaara−kollektiivi lastelavastus "Valepidimaa" - lugu maast, kus kõik on valesti, tagurpidi ja täitsa kummaline. Seikluse ajal said vaatajad tuttavaks muuhulgas selliste põnevate tegelastega nagu eriti pelglik dinosaurus, targad võlurid ning prints, kes väidab, et ta pole sugugi prints. 
Valepidimaa on 1-8 -aastastele lastele mõeldud lõbus ja põnev muusikaline teatrietendus. Algselt on etendus valminud soome keeles, kuid esitatakse seda eesti keeles. 
Vahva teatritükk pakkus lusti nii kohaletulnud väikestele kui ka suurematele vaatajatele.

>x<   >x<   >x<


MARGUS MIKOMÄGI JA VIIO AITSAM
12. mail oli Kehtna raamatukogus teistmoodi pärastlõuna. Esinejaid oli seekord kaks – Margus Mikomägi koos kitarri ja teatrijuttudega ning Viio Aitsam oma uue raamatuga “Putukafriigi päevaraamat”. Külaliste huvitavad mõtisklused elust, teatrist, raamatutest ja Eestimaast panid kaasa mõtlema. Kel soovi, sai osta endalegi raamatu, kel aga tahtmist "Putukafriigi päevaraamatut" lugemiseks laenata, saab seda teha meie raamatukogus. Põnevat lugemist!

>X<   >X<   >X<


KÜLAS KÄIS MARGIT KILUMETS                                   
                                   
3. mail külastas Kehtna raamatukogu Margit Kilumets. Telemaastikelt nähtud ja raadio kaudu tuttavaks saanud Margit Kilumets suutis õhtutundideks raamatukokku meelitada päris palju huvilisi.
Margit Kilumets - õppinud Tartu Ülikoolis ajakirjandust, on töötanud televisioonis ja raadios (Raadio 2), aga ka kirjutavas pressis. Kõige kauem olnud tegev ajakirjas "Eesti Naine", töötanud "Stiili" peatoimetajana, teinud kaastööd ajakirjale "Elukiri", "Pere ja Kodu", ajalehtedele "Eesti Päevaleht", "Eesti Ekspress".

Televisioonis on ta juhtinud ja/või toimetanud saateid "Hommikutelevisoon", "Tähelaev", "Sind otsides", "Jõulutunnel", "Osoon". Lisaks on ta kirjutanud elulooraamatu Ita Everist, Kersti Kreismannist, Epp-Maria Kokamägist,viimati ilmus raamat Jaak Joalast. 
Esimene Kilumetsa stsenaariumi järgi vändatud dokumentaalfilm "Afganistani armid" (2005) rääkis ühel ta lemmikteemal, inimese saatusest. Hiljem on ta filmide peategelased majad: Leetse mõis, Viru hotell. Koos abikaasa Juhaniga tegid dokumentaalfilmi Pöide kirikust.
Alates 2009. aastast on Margit Kilumets Vikerraadio toimetaja, aga ta on tegev ka Eesti Televisioonis, kus toimetab ja juhib kultuurisaadet “OP”.
Margit Kilumets on saanud oma ajakirjanikutöö eest mitmeid auhindu (aastapreemiad, parima ajakirjaniku preemia). Kilumets on esimene HEA SÕNA auhinna laureaat (2007).

Külaline rääkis oma elust, töödest ning raamatute saamislugudest põnevalt ja raugematus positiivsuse võtmes, vastas kuulajate küsimustele ning jagas autogramme. Loodetavasti pakkus koosoldud aeg midagi head nii kõnelejale kui kuulajatele. Tänud jagatud aja eest! Oli üks ütlemata tore õhtupoolik, täis Kilumetsale omast reipust ja rõõmsameelsut, kultuurihuvi ja tegutsemislusti.


~ < > ~


MIKA KERÄNEN KOHTUS KEHTNA PÕHIKOOLI ÕPILASTEGATänane külaline oli Mika Arto Juhani Keränen ehk lastekirjanik Mika Keränen, kes on laste seas tuntuks saanud lastekrimkade autorina (esimene lasteraamat ilmus aastal 2008). Oma raamatute eest on kirjanik saanud mitmeid auhindu, näiteks 2016. aasta Nukitsa konkursil hinnati Mika Keränen raamatute "Kuldne Lurich" ja "Küttepuuvargad" eest kolmanda koha vääriliseks. Käesoleval aastal sai Mika Keränen ka J. Oro nimelise lastekirjanduse preemia.
Täiskasvanutele on ta kirjutanud raamatu "Minu Supilinn".
Mika Keränen rääkis väga huvitavalt lugemise tähtsusest ja kirjutamisoskuse vajalikkusest elus. Lastele etteloetud katkendid tekitasid nii mõneski õpilases huvi raamat ise läbi lugeda. Külaline vastas laste küsimustele ning jagas soovijatele autogramme. 

oOo ~ oOo ~ oOo


LUGEJATEGA KOHTUS MATI LAOS

12. aprillil käis Kehtna raamatukogus külas Mati Laos. Tema dokumentaalse esikromaani "Punane Mata Hari" vastu tundsid siinsed lugejad huvi juba enne raamatu jõudmist meie kogusse. On ju Mati Laos kunagi ise Kehtnas elanud-töötanud ja kehtnalastele  tuttav inimene. Huvipakkuv on persoon - Jäneda paruness Maria Budberg ehk Moura, kes on kõneainet ja uurimissoovi tekitanud palju ja paljudes. Nüüd ka Mati Laoses.
Kokkutulnute vähesus ei takistanud veeta mõnus õhtupoolik raamatu autoril ja raamatu huvilistel. Jutud romaanist ja selle loomise tagamaadest said räägitud, küsimused said vastused ning iga soovija sai osta endale oma "Punane Mata Hari".


                                            
   ~ : ~      ~ : ~     ~ : ~

XIII NUKITSA KONKURSI VÕITJATE AUTASUSTAMISE PIDUNukitsa konkursil valisid lapsed oma lemmikkirjaniku 
ja -kunstniku kahel viimasel aastal ilmunud lasteraamatute seast. 
Küsitlus toimus koostöös Eestimaa raamatukogudega. 
Sel korral hääletas oma lemmikute poolt 7859 last, kellel oli valida 207 raamatu vahel. 
Rapla maakonnas oli hääletajaid kokku 300, Kehtna rahvaraamatukogus andsid oma hääle kirjanikele ja kunstnikele 43 last. 
2. aprillil. rahvusvahelisel lasteraamatupäeval toimus Eesti Lastekirjanduse Keskuses XIII Nukitsa konkursi auhinnapidu, kuhu oli lisaks enim hääli kogunud lastekirjanikele ja -kunstnikele kutsutud ligi 70 hääletuses osalenud last üle Eesti. Sel aastal said Rapla maakonnast võimaluse osaleda Nukitsa konkursi lõpuüritusel Kehtna piirkonna lapsed, kelleks olid loosi tahtel Liisa Kukk, Kreta Liis Reino ja Rain Verrev.
Pidulikku auhindade kätteandmist juhtis Nukitsamees, kõikidele lastele tuttav tegelane ja ühtlasi Lastekirjanduse Keskuse maskott. Kusti ise peole kahjuks ei jõudnudki, kuna eksles mööda väga huvitavat ja sopilist Keskuse maja, andes oma seiklustest ülevaate nutitelefoni abil nii Nukitsamehele kui ka tervele saalitäiele kokkutulnutele. 
XIII Nukitsa konkursi võitsid Ilmar Tomusk ja Heiki Ernits. Tänati kirjanikke, kunstnikke ja kirjastusi.
Kui auhinnad ja kiidusõnad said üle antud, söödi üheskoos  torti, tehti pilte ja igaüks sai omal käel seda vahvat maja avastada.  Kellel vähegi võimalust, minge ja vaadake ise!
Suured tänud siinkohal bussijuht Aarnele ja veel suuremad Rapla Keskraamatukogule, kes organiseeris laste sõidu Tallinnasse ja tagasi.
Parimad kirjanikud:
  • I koht: Ilmar Tomusk„Kriminalistide” sari: „Kriminaalne suvevaheaeg”, „Kriminaalsed automatkajad” ja „Kriminaalne pangapresident” (Tammerraamat, 2014–2015) – 676 häält
  • II koht: Andrus Kivirähk„Karneval ja kartulisalat” (Varrak, 2015) – 522 häält
  • III koht: Mika Keränensari „Eesti laste krimka”: „Kuldne Lurich” ja „Küttepuuvargad” (Keropää, 2014–2015) – 404 häält
Parimad kunstnikud:
  • I koht: Heiki Ernitspildid Andrus Kivirähki raamatule „Karneval ja kartulisalat” (Varrak, 2015) – 555 häält
  • II koht: Hillar Metspildid Ilmar Tomuski „Kriminalistide” sarjale: „Kriminaalne suvevaheaeg”, „Kriminaalsed automatkajad” ja Kriminaalne pangapresident” (Tammerraamat, 2014–2015) – 373 häält
  • III koht: Heiki Ernitspildid Kristiina Kassi raamatule „Nõianeiu Nöbinina ja korstnapühkija” (Tänapäev, 2015) – 313 häält
Rohkem infot saab lugeda SIIT

Pilte saab vaadata SIIT

* ~  * ~  *  ~  *


RAUNO VAHTRE FOTONÄITUSE 

"MINA OLEN MINA" AVAMINE


Fotode ja näituse autor Rauno Vahtre rääkis piltide saamisloost. Ta puudutas selliseid teemasid nagu "mina ise" - olemine, maskide kandmine, julgus eristuda hallist massist, hinnangute andmine ja mõistmine. 
Autori ellushutumine ja kommentaarid aitasid mõista tema loomingu sügavust ja näha fotodel hoopis enamat, kui silm esimesel pilgul haarata oskas. 
Kes ise näituse avamisele ei jõudnud, aga sooviks autoripoolset kommentaari fotoseeriale lugeda, saab seda teha raamatukogus kohapeal. Tulge lugema, vaatama, mõtisklema...
Näitust saab vaadata kuni 8. aprillini.


~ < 0 > ~


HELJO MÄND  - 90

Ka Kehtna raamatukogu tähistab kirjaniku suurt sünnipäeva. 
Heljo Mändi teatakse eeskätt lastekirjanikuna, aga ta on väga palju kirjutanud ka täiskasvanutele. Raamatuväljapanek annab ülevaate Heljo Männi pikast eluloost ja mitmekülgsest loomingust.
Nagu heaks tavaks on saanud, külastavad Kehtna lasteaialapsed aegajalt meie raamatukogu. Seekord käisid külas mudillased Võilille, Naksitrallide, Lepatriinu ja Nurmenuku rühmast Rääkisime raamatukogust ja raamatutest, kirjutamisest ja lugemisest. Tutvustasime Heljo Männi kirjutatud lasteraamatuid ja raamatutegelasi. Üheskoos laulsime rütmisalmi "Tingel-tangel".                                                   ~ v ~        ~ V ~        ~ v ~    

ÕPILASTEGA KOHTUS
KIRJANIK ENE SEPP 


11. detsembril oli raamatukogu külaliseks Ene Sepp. Noor kirjanik tutvustas oma juba ilmunud romaane kui ka neid mõtteid, mis raamatuks kirjutamist alles ootavad. Lisaks kohaletulnud põhikooli ja Kehtna MTK õpilastele võis publiku seas näha mitmeid päkapikke - reedel tähistati koolis päkapikupäeva.

~ < 0 > ~

RAAMATUKOGUPÄEVAD 2015

Kirjaniketuur "Sõnaränd"
Väga tore, et selleaastasest kirjaniketuurist sai osa ka meie raamatukogu ja siinsed kirjandushuvilised. Oma sõnad tõid rändama Jan Kaus, Jüri Kolk, Kaupo Meiel ja Karl Martin Sinijärv. Kohtumine loomeinimestega oli huvitav nii eakamatele kui ka loodetavasti nooremale publikule, pakkudes äratundmishetki ning avastamisrõõmu.

 

Mari Tammar
Raamatukogupäevade aegu toimuvatesse ettevõtmistesse oleme alati kaasanud ka põhikooli õpilasi. Muusika-aastast lähtuvalt kutsusime kooliperele esinema Mari Tammari - pärimusmuusiku, kes on ühtlasi ka Raplamaa rahvakultuuri spetsialisti ametis ning oskab mängida mitmeid rahvapille. Külaline avardas laste teadmisi jagades fakte erinevate pillide ajaloost ja tutvustades kaasavõetud muusikariistade ehitust. Põnevusega kuulati, millist heli teevad parmupill, savipill, plokkflööt ja torupill. Mari eeslaulmisel lauldi lugulaulu maailma loomisest ja arutleti lauldu sisu üle. Regilaulu "Peretüdruk pühkis tuba" lauldes tantsiti sabatantsu. 

Peretüdruk, peretüdruk pühkis tuba.
Ta leidis, ta leidis rebase saba.
See oli, see oli ilus ja kena,
see passis, see passis temale väga.
Ilus tüdruk, ilus tüdruk teole, teole.
Kena tüdruk, kena tüdruk näole, näole.
Selle hoian, selle hoian omale.
Hoian oma, hoian oma vennale.
/noot ja sõnad leitud internetist "Rahvalaulu ja liikumise päev emakeele nädalal" materjalidest"/ 

Loomislaulu saab meelde tuletada  SIIN
/

                                   

Lõõtsanaised Märjamaalt
Muusika-aasta tähistamiseks kutsusime külla väega naised Märjamaalt, kes lummasid publikut oma lõõtsamängu- ja lugudevestmise oskusega. Õhtu juhatasid sisse kandlemängijad Kehtna Kunstide koolist, kes koos oma juhendajaga esitasid kõlavaid kandlelugusid. Lõõtsanaiste lood panid kuulajate suud tuntumatele lugudele kaasa ümisema ja jalad takti lööma. Õhtu lõppeski ühise tantsukeerutusega.
Muusika raamatukogus - kõlab hästi!


Külas käis Kati Saara Vatmann
Raamatukogupäevad jätkusid õdusa õhtupoolikuga, kui Kati Saara Vatmann (Maria Indira ikka ka :-) ) käis raamatukogus huvitavat ja värviderohket jutupatsi punumas. Kohaletulnud said põhjaliku ülevaate Kati Saara töödest ja rassimistest nii kodutalus kui ka loomemaastikul. Jutupats sai uhkelt pikk!Ettelugemise päev -  Pille Matt
Sellesügisesed raamatukogupäevad said alguse lasteaialaste külaskäiguga. 
20. oktoobril tähistatakse Eestis ettelugemise päeva ja seda Eesti Lastekirjanduse Keksuse algatusel alates 1994. aastast. Meie raamatukogusse külla tulnud lastele luges oma peatselt valmivast raamatust "Väike Villem" ette Pille Matt. Kui Pille esimeses raamatus "Nukupiiga Saara Kai" oli rohkem juttu tüdrukutest ja tüdrukutele, siis tema teine raamat räägib väikese poisi Villemi tegemistest. Lapsed said lähemalt tutvuda nii Villemi kui teiste nukkudega, kelle tegemised ja seiklused Pille raamatusse sisse kirjutab. Pille juhendamisel said lapsed ka meisterdada, kellel tuli välja rott, kellel rohkem hiir ning seda rott-hiirte ja hiir-rottide piiksumist kostis raamatukogus ikka tükk aega. Nagu juba traditsiooniks saanud, lubasid lapsed ka sel korral kuuldust-nähtust pilte joonistada, et saaksime raamatukogus vahva näituse üles panna. Raamatukogu jääb ootama nii laste joonistusi kui Pille raamatut väikesest Villemist.

~ < 0 > ~

20. mail käisid Kehtna raamatukogu uusi ruume uudistamas Rapla maakonna raamatukogude töötajad.

~ < 0 > ~

Külas käis kirjanik HELI KÜNNAPAS

29. aprillil käis meie raamatukogus lugejatega kohtumas kirjanik Heli Künnapas. Ta oli kirjanike seast "esimeseks pääsukeseks" meie raamatukogu uutes ruumides, ühtlasi aga toredaks lõpuesinejaks Kehtna valla XII kirjanduspäevade sündmuste reas. Aitäh Helile toreda ja positiivsete mõtetega täidetud ühise aja eest, samuti täname kõiki kohaletulnuid, kes ilusast õhtust osa said.~ < 0 > ~

KEHTNA RAHVARAAMATUKOGU AVAMINE

23. aprillil 2015

RAHVARAAMATUKOGU KOLIMINE
26.veebruaril 2015 


~  *  ~


Raamatukogupäevad 2014
Reedel, 24. oktoobril käisid meie raamatukogus külas lapsed Kehtna lasteaiast. Pille Matt rääkis oma lasteraamatu "NUKUPIIGA SAARA KAI" saamisloost ning lapsed said tutvust teha raamatu tegelaste - nukkudega.

Kommentaare ei ole: