Reede, 22. jaanuar 2010

X NUKITSA KONKURSS

NUKITS KUTSUB VALIMA
On kätte jõudnud aeg möödunud kahe aasta parima eesti lastekirjaniku ja lasteraamatuillustraatori väljaselgitamiseks.
Vaatluse all on 2008. ja 2009. a. ilmunud raamatud – 179 esma-trükki 112 eesti kirjanikult ja 123 eesti kunstniku pildid 234 raamatule.
Hääletama on oodatud kõik kuni 16-aastased lapsed ja noored kuni veebruarikuu lõpuni.

Mis on Nukitsa konkurss
Nukitsa konkurss on Eesti Lastekirjanduse Teabekeskuse poolt korraldatav lugejaküsitlus, kus kahe viimase aasta lastekirjanduse saaki hindavad lapsed ise. Valitakse hea ja ilus eesti lasteraamat.
Nukitsa konkurssi korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus alates 1992. aastast, kui eesti lastekirjanduses valitses üldine mõõn. Praegune eesti lastekirjanduse üldpilt seevastu on rikkalik ja kirev. Tänavune on ka juubeliaasta. Konkurss on nimetatud kirjanik
Oskar Lutsu populaarse raamatutegelase, uudishimuliku Nukitsamehe järgi.
Laste hinnanguid kogutakse terves Eestis peamiselt raamatukogude abiga. Ka täiskasvanud lasteraamatusõbrad saavad oma arvamust avaldada, kuid hääletavad väljaspool põhikonkurssi.
Konkursi võitjad tehakse tavaliselt teatavaks pidulikul lõppüritusel rahvusvahelise lasteraamatupäeva, 2. aprilli paiku. Nukitsa konkursi võitjad – laste lemmikkirjanik ja lemmikkunstnik – saavad auhinnaks Nukitsa pronkskuju, tänu Kultuurkapitalile kuulub kolmele edukamale, hinnatumale kirjanikule ja kunstnikule ka rahaline preemia. Traditsiooni kohaselt kutsututakse konkursi lõpetamisele 70 hääletuses osalenud last, kes valitakse välja loosi teel.
TULGE VAATAMA JA VALIMA!

Kommentaare ei ole: