Esmaspäev, 19. oktoober 2020


Olete kutsutud näituse  - Siidimaal Vietnami traditsioonilistel Áo dài kleitidel - avamisele. Teisipäeval 20.10, kell 16.00 Kehtna Raamatukogus (Staadioni 16 Kehtna, Rapla maakond). Näitus jääb avatuks novembri lõpuni.

Tänapäeva Vietnamis populaarne rahvuslik Áo dài on liibuv külg lõhikutega kleit, mida kantakse pikkade pükste peal. Kaasajal kantakse Áo dàid pidulikel puhkudel pulmades, vastuvõttudel, iludusvõistlustel ja pere pidudel. Traditsiooniliselt kannavad seda ka õpetajad ja gümnaasiumiealised neiud.

See rõivastiil on mind inspireerinud varem õpitud siidimaalitehnikaid kangakujunduses kasutama. Olen oma maalitud kangastest õmmeldud kleitides osalenud ka Miss Áo dài iludusvõistlustel Ho Chi Minhis, kus õnnestus mitmesaja osaleja hulgas tulla 4. kohale. See andis tõuke alustada oma moeloomingut. 

Sellel näitusel tutvustan nii käsitsi siidile maalitud kui prinditud kangast Áo dài kleite. Minu moeloomingus põimuvad Eestis kunsti õppimisel omandatud oskused ja kauge maa kultuur - selline kooslus toob kodukandi sügisesse värve.

 

Lugupidamisega,
Liisimari Randjärv

Kommentaare ei ole: